Kockázatértékelések elvégzése
Egyedi megbízás keretein belül is végzünk az 1993. évi XCIII. törvényben meghatározott kockázatértékelést. A kockázatértékelés a tevékenységgel összefüggésben hozható kockázatok felméréséből, azonosításából, értékeléséből és az értékelést követően a szükséges óvintézkedések megtételére tett javaslatokból áll.
Munkavédelmi kockázatértékelés:
A legtöbb vállalkozásnak szüksége van munkavédelmi kockázatértékelésre. Ezen kötelezettség Magyarország munkavédelmi törvényében került nevesítésre. A kockázatértékelés elvégzése szaktevékenységnek minősül, ami azt jelenti, hogy kizárólag csak munkavédelmi szakember és a foglalkozás-egészségügyi orvos végezheti el és dokumentálhatja. A kockázatértékelésbe minden esetben be kell vonni a foglalkozás-egészségügyi orvost is. A munkavédelmi kockázatértékelést 3 évente ismételten el kell végezni. Ha változás történt a tevékenységben, esetleg új gép, berendezés érkezett, a régi átköltözött egy új helyre stb. A kockázatértékelést ismételten a változásra vonatkozóan kell elvégeztetni. Keressen minket, hogy cégének, tevékenységre szabott, használható kockázatértékelése legyen.
Kémiai biztonság kockázatértékelés:
Sok vállalkozás esetében, a tevékenységhez vegyi anyag (szakmai nyelven:veszélyes anyag vagy keverék) felhasználás kapcsolódik. A kémiai biztonság ezzel a területtel foglalkozik, azaz a veszélyes anyagok felhasználásával, forgalmazásával, csomagolásával, címkézésével. A veszélyes anyagok és veszélyes keverékek káros hatásainak megfelelő módon történő azonosítása, megelőzése, csökkentése, elhárítása, valamint ismertetése céljából a magyar állam a kémiai biztonságról szóló törvényt alkotta meg. E törvénynek és rendeleteinek való megfelelés minimális feltétele a kémiai biztonság kockázatértékelés megléte. A kémiai kockázatértékelés elvégzése szaktevékenység. Ebben az értékelésben biztos vegyipari tudásháttérre és egészségügyi ismeretekre van szükség. A kockázatértékelésbe be kell vonni a foglalkozás-egészségügyi orvost is. A kockázatértékelést 3 évente ismételten el kell végezni. Ha változás történt a tevékenységben, érintett létszámban, felhasznált veszélyes anyagban/keverékben a kockázatértékelést ismételten a változásra vonatkozóan el kell végezni. Vegye fel velünk a kapcsolatot, és vegyipari tudással rendelkező szakmérnökünk segít abban is, hogy kiderítsük Önnek ezen a területen milyen kötelezettségei vannak.
Lézer és mesterséges optikai sugárzás kockázatértékelése:
Egyre több vállalkozás használ valamilyenfajta mesterséges optikai sugárzást generáló eszközt, legyen az triviális, pl: fénymásolók, monitorok,mennyezeti fluoreszsens fényszórók, spotlámpák stb. vagy nem triviális: hegesztő berendezések, soláriumok fénycsövei, UV-A fénnyel melegítő lámpák, UV fénnyel dolgozó sterilizáló berendezések és a LÉZER-ek. A triviális sugárzások esetén nem kell kockázatértékeléssel rendelkezni,de azok felmérése szükséges. A nem triviális fényforrások esetében kötelező a kockázatértékelés elvégzése. Szinte minden termék előállítással foglalkozó vállalkozás használ vonalkód leolvasó készüléket, ezek a készülékek Class 2 osztályú lézerekkel vannak szerelve. Ami azt jelenti, hogy a kockázatértékelést el kell végezni, bár bejelenteni és az illetékes hatósággal elfogadtatni nem kell a kockázatértékelést. A lézerhegesztés, ívhegesztés már nem csak kockázatértékelési kötelezettséget, hanem sok esetben a hatósági jóváhagyást és az OSZIR rendszeren történő bejelentést is maga után vonja. Ezen kötelezettségek teljes körű ügyintézését vállaljuk, kérjen árajánlatot.
Éles vagy hegyes munkaeszközök használatára vonatkozó kockázatértékelés:
Ez a kockázatértékelési kötelezettség azokra a szolgáltatókra, vállalkozásokra és állami intézményekre terjed ki, ahol egészségügyi szolgáltatás van. Figyelem! Azokat a vállalkozásokat is érinti, amelyek közvetlenül az egészségügyi ágazathoz kapcsolódó szolgáltatásokban és tevékenységekben vesznek részt. Ide tartoznak például a magánrendelések, a fogászatok, a fogtechnikák. Amennyiben a kockázatértékelés a munkavállaló biztonságát vagy egészségét veszélyeztető kockázat jelenlétét állapítja meg, az egészségügyi szolgáltató a területileg illetékes munkavédelmi hatósági hivatalának elektronikus vagy egyéb úton megküldi a kockázatértékelést, valamint ezzel egyidejűleg bejelentést tesz a vonatkozó jogszabályban (51/2013. (VII. 15.) EMMI rendelet) meghatározottak szerint.
Keressen minket, és segítünk abban, hogy kiderítsük Önnek ezen a téren milyen kötelezettségei vannak.
- MUNKAVÉDELEM
- KÖRNYEZETVÉDELEM
- ADR